תכנון בית פרטי – התהליך

 

חלוקות האזורים בתוך הבית: 

מה חלוקת השטחים בינהם, מה הקשרים בין כל איזור לחצר, לכניסה לאור יום ולכוון השמש. מה רואים כשנכנסים לבית, כמה שטחים פתוחים יש וכמה חדרים סגורים. כשיש הסכמה לגבי הקומה הראשית ממשיכים לקומות הבאות ולקשרים האנכיים בין המפלסים, המוסיפים עושר לחלל הפנימי של הבית ולקשרים בין חלקיו. מיקום המדרגות וצורתם יקבעו בשלב זה.

 

מודל תלת מימדי: 

כשהתוכניות פחות או יותר סגורות ומוסכמות, אפשר להוסיף מימד לתכנון. מודל תלת מימדי  הוא כלי עבודה חיוני להבנת המבנה ועיצובו מבחוץ ומבפנים וליצירת רעיון נפחי יחודי. בד"כ יש צורך לחזור לתוכניות ולשנותן עקב התכנון בתלת מימד. 

 

 

היתר בניה: 

כשהתכנון הרעיוני הושלם יש להפכו לתוכנית הגשה . זהו שלב טכני של עריכת שרטוטי המבנה לפי ההנחיות של מנהל התכנון והגשתן לאישור הועדה המקומית בצרוף מסמכים ואישורים. זהו תהליך בירוקרטי שבשנים האחרונות הפך מקוון, דרך מערכת ממוחשבת שנבנית ומשתכללת עם הזמן. בתהליך זה יש להמציא אישורים מגורמים מקצועיים שונים לכך שהמבנה עומד בתקנים ובהנחיות רלוונטיות. עורך הבקשה צריך להיות מנוסה עקשן ויצרתי כדי להתמודד עם הערות  שמתקבלות, ולשמור על הרעיון המקורי של התכנון. בשלב זה מופעלים יועצי התכנון: מהנדס בניין , אינסטלציה, אקוסטיקה ועוד, הכל בהתאם לנדרש. העבודה עם היועצים מתואמת דרכי.

מכרז:

כשיש אישור עקרוני לתכנון , מהועדה המקומית, מתחיל שלב התכנון המפורט. קנה המידה של התוכניות מוכפל ל 1:50, והסכמות הופכות לתוכניות עם אינפורמציה לפי נושאים. זה הזמן בו הרעיונות הסכמטיים מקבלים אפיון חומר צורה ואופי, הצהרת הכוונות הראשונית נבדקת לעומק כדי להופכה לברת ביצוע. אני מרבה להתייעץ עם בעלי מקצוע וספקים כדי למצוא את הדרך היעילה והפשוטה למימוש הרעיון הצורני. ומקפידה להתעדכן בחידושים הטכנולוגיים שצצים כל הזמן.

תוכנית בניה ואינסטלציה, תוכניות חשמל ותאורה ותוכניות ריצוף משורטטות לכל קומה, הפרוט מלווה בפגישות אצל ספקים לבחירת חומרי חיפוי, גופי תאורה, כלים סניטריים, דלתות וחלונות.

המטבח חדרי השרותים והמדרגות  מפורטים בקנה מידה 1:25 ומלווים בפריסה של כל קירות החדר. המכרז מלווה במפרט המתאר את  טיב העבודות ובכתב כמויות.

חומר המכרז נמסר לקבלנים לתמחור ומשמש להשוואה בין הצעותיהם.

תכנון בית פרטי- טל רוזין

ביצוע:

רגע האמת מגיע והבית מתחיל להיבנות. לאורך כל תקופת הבניה, אני מבצעת פיקוח עליון בשטח ודואגת להגיע ולוודא שהתוכניות ברורות ומובנות ולקבל משוב לשיפורן. לפני שלבי ביצוע קריטיים כמו הרמת קירות פנים, כניסת אינסטלטור או חשמלאי אני עוברת על סימונים שהכינו בעלי המיקצוע ומוודא שהכל ברור. בתום כל פגישת פיקוח אני מוציא דוח כתוב עם הערת והנחיות לעבודה.

יחד איתכם מבוצעת בחירת חומרים ואביזרים ובחינת דוגמאות שאני דואגת להזמין  מבעלי המקצוע במועד המתאים.

אני מאמינה שאהבתי למקצוע, הכרותי רבת  השנים עם תהליך הבניה, הראש היצרתי שלי, התנהלותי השיטתית  ואופיי הנוח יהפכו עבורכם את התהליך המתואר לנגיש ברור ופשוט, עם קבלת החלטות הדרגתית מסודרת ונינוחה. ועם שליטה מקסימלית עלל התוצר הרצוי שהוא בית החלומות שלכם.

Call Now Buttonחייגו עכשיו