עובדים מהבית? כל מה שכדאי לדעת על עיצוב משרד ביתי

בעידן העבודה המודרני רבים בוחרים להעתיק את מקום עבודתם למגרש הביתי. הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת תקשורת יעילה בין עובדים וביצוע המשימות היומיומיות בשלט רחוק.

תקופת הקורונה, האיצה תהליכים וגרמה לכולם להתנסות בעבודה מהבית, לעיתים בחלל שאינו מותאם ובתנאים לא אידיאלים. המציאות החדשה העצימה את הדחיפות לעיצוב חכם  ונוח של המשרד הביתי.

מהם ההיבטים הפרקטיים עליהם חשוב לשים דגש בתהליך העיצוב? כיצד נוכל להתאים את עיצוב המשרד הביתי לעיצוב הכולל של הבית?  ומה יכול להפוך כל חלל עבודה בבית למשרד הביתי האידיאלי?

תהליך התכנון והעיצוב של המשרד הביתי

על מנת להוציא מהמשרד הביתי את המיטב, הן מבחינה פרקטית של רווחת העובד, והן מבחינת העיצוב והריהוט עצמו, חשוב מאוד להקדיש מספיק מחשבה וזמן לתהליך התכנון.

לא במקרה פונים רבים מאיתנו בעידן העבודה החדש למעצבי פנים ואדריכלים בניסיון למצוא את הנוסחה המנצחת שתהפוך את חדר העבודה שלהם למשרד ביתי בו יוכלו לבלות את מרבית שעות היום שלהם.

את הפרויקט של עיצוב המשרד יש להתחיל בשלב הכרות ולמידת השטח. הפגישה הראשונית עם בעל המשרד היא קריטית לתיאום הציפיות, ובכדי להבין את  תנאי הבית וכל הדרישות והצרכים שהמשרד צריך לספק למשתמש.

לאחר מכן, יחל שלב התכנון,הכולל הכנת חלופות למיקום המשרד,לעיצובו ובחירת הציוד והריהוט המתאים, וכן התייחסות להיבטים ארגונומיים ופרקטיים אחרים בהתאם לאווירה שצריך לייצר במשרד ולאופי העבודה .

דגשים לעיצוב משרד ביתי בצורה חכמה

משרד בגלריה המשקיפה על הבית

 

מיקום המשרד: מיקום המשרד  בתוך הבית הבית יתבסס על השיקולים הבאים:

– אופי ההפרדה/החיבור לבית. האם דרוש קשר עיין עם המתרחש בבית והפרדה אקוסטית תספיק/ האם דרושה הפרדה מלאה או שלהפך דרוש קשר רצוף ומלא עם המתרחש בבית.

– האם מגיעים אנשים לפגישות במשרד, האם דרושה כניסה נפרדת או שנכנסים דרך הבית.

– מספר הדיירים בבית ושעות הפעילות של הדיירים למול שעות העבודה.

– גודל הבית הדירה.

– צפי להתרחבות המשרד ולהוספת עובדים עם הזמן.

– מענה על כל אחת מהשאלות הללו יכוון לפתרון מדויק ונכון יותר למשתמש במשרד.

דלתות זכוכית לשמירה על קשר עין עם חלל המגורים

 

במשרד עם קבלת קהל יש לקחת בחשבון איזה חלק מעונינים לחשוף למבקרים והאם יש גישה לשרותים. יש אנשים הנהנים לחשוף את ביתם ויש כאלה המעדיפים הפרדה מלאה, כך שמיקום הכניסה למשרד יהיה בהתאם:

משרד עם קבלת קהל ימוקם ליד הכניסה לדירה ,בקומת הקרקע עם כניסה נפרדת  בבית פרטי או בסמוך ל גרם מדרגות חיצוני/ נפרד מהבית, כך שהחיכוך עם בני הבית יהיה מינימלי.

במקרה ומדובר בבית/דירה קטנים ניתן להשתמש במחיצות ניידות לתחימת חלל העבודה בשעות בהן בני הבית נמצאים ובשעות שהם יוצאים ניתן להנות גם מחלל הבית שנחשף עם פתיחת המחיצות.

שימוש במחיצות זכוכית יכול גם הוא לתת תחושה של משרד מרווח הנהנה מהחללי הבית הסמוכים לו אך נפרד מהם אקוסטית.

 

ארגונומיה: בחירה נכונה של ריהוט וציוד משרדי משפיע על רווחת המשתמש, ועל תחושת הנוחות הכללית. צריך לזכור כי אנו עומדים לבלות שעות רבות בתוך המשרד הביתי, והפרודוקטיביות שלנו מושפעת מהנוחות וההתאמה למידות גופנו ואופן השימוש בציוד.

חשוב לבחור ציוד משרדי נוח שמותאם לעובד מבחינה ארגונומית (כיסא, שולחן מחשב וכן הלאה), וכמובן שמתאים גם לאווירה מבחינה עיצובית.
כיום, ניתן למצוא מגוון עיצובים קלאסיים או מודרניים שיוכלו לשרת את העובד במשרד הביתי נאמנה, למספק לו נוחות ללא פשרות בעיצובים שמשלבים נהדר בכל סביבה.

משרד בעליית הגג

בחירת סגנון העיצוב: סיגנון העיצוב של המשרד יושפע ממספר מרכיבים:

– האוירה הדרושה לעובד.

– ההמשכיות עם סגנון הבית במידה ויש חיבור ישיר, קשר עיין או מחיצות שקופות.

– המסר אותו רוצים לשדר לקהל במגיע למשרד, יוקרה, חדשנות ,טעם טוב, תיחכום פשטות וכו'

– תוכן העיסוק של העובד במשרד יכול להשתקף בחומרי הריהוט /מסרים על הקירות/חפצים וכו'. אחסון ושילוב הציוד והחומר בו נעזר העובד הם חלק מסביבת העבודה ויש לקחתם בחשבון בשלב התיכנון והעיצוב של המשרד.

התאמת התאורה למשרד הביתי:תאורת אור יום היא האידאלית לעבודה משרדית. הקשר אל החוץ הטבע ואור השמש הוא חיוני למצב רוח טוב ולתפוקה גבוהה. במידה והעבודה מתבצעת בשעות היום יש לתכנן את כניסת האור בהתאם למפנה החלל ביחס לשמש ולהמנע מקרינה ישירה וסינוור של שמש ע"י תיכנון הצללה מתאימה.
בשעות החשכה ובמשרד ללא אור יום יש לדאוג לתאורה נוחה ומפוזרת על שולחן העבודה, כך שאינה מעייפת את העיין   בגלל סינוור או קונטרסט גדול  בין השולחן לסביבתו.

בבחירת גופי התאורה יש שיקול פונקציונלי ועיצובי  כמו בשאר הפריטים הנבחרים.

משרד במרתף עם מדרגות נפרדות

משרד ביתי אידיאלי

כיצד, אם כן, נוכל לייצר בקלות את סביבת העבודה האידיאלית עבורנו? הצעד הראשון יהיה בהבנה שמהשרד הביתי הוא אלטרנטיבה ראויה למשרד הרגיל, ועל כן צריך לתכנן את העיצוב שלו בכובד ראש ולהתייחס לכל השיקולים והדגשים המרכזיים.

החל מבחירת המיקום האידיאלי דרך בחירת צבע והריהוט, ועד ביצוע שינויים מבניים וארגוניים בבית לטובת ההקמה של המשרד. כמובן, אסור לשכוח את ההתחשבות בהיבטים הפרקטיים של בחירת ציוד נוח לרווחת העובד.

ולסיום, חשוב להתייעץ לכל אורך תהליך העיצוב עם אנשי המקצוע והמומחים שיעזרו לכם לבחור נכון בכל שלב ולהתאים את המשרד לצרכים האישיים שלכם.

 

שתפו

Call Now Buttonחייגו עכשיו