הכן ביתך לחורף

בתקופת החורף עומד ביתנו בפני מבחן האיכות האמיתי. הכנתו לעונת הגשמים צריכה להתבצע כבר כעת, שכן חלק מחומרי האיטום ועבודות ההכנה עדיף שייעשו מוקדם ככל האפשר. חלק מעבודות ההכנה יכולים להתבצע על ידיכם וחלק בעזרת בעלי מקצוע.

ליקטנו עבורכם 10 טיפים שיעזרו לכם לשמור על בית חם ויבש בחורף:

 1. נקיון המרזבים -בגג שטוח, יש לעלות לגג העליון ולבדוק האם המרזבים סתומים על ידי עלים ולכלוך. בגג רעפים יש לנקות את השוקת ואת המרזבים ולבדוק אם אין רעפים שבורים (האם רואים קרן אור מבפנים?).
 2. ניקוז בחצר – יש לנתב את מי הגשמים ולהרחיקם מקירות הבית. אם בעבר קירות הבית הגובלים לאדמה נרתבו והעלו עובש, רצוי לבצע חפירה ולהניח צינור שרשורי המנקז את המים ומרחיק אותם מקירות הבית.
 3. איטום חלונות ודלתות– רצוי להרכיב סף גומי או מברשת מתחת לדלתות חיצוניות כדי למנוע כניסת אוויר קר, יש לבדוק גומיות אטימה בחלונות נפתחים, יש לבדוק שפתחי הניקוז במסילות אלומיניום תחתונות פתוחים (חלונות הנגררים). אם ליד אדן החלון הופיע רטיבות בעבר – יש לבדוק מסטיק איטום סביב החלון.
 4. הכן את המזגן – יש לנקות את מסנני המזגן והגרילים של האוויר החוזר, ולהעביר את המזגן למצב חימום. מומלץ לקנות ספריי נקוי המשמיד את הבקטריות שהתיישבו על הפילטר של היחידה הפנימית.
 5. תיקון סדקים וחורים – זה הזמן לבדוק בעיניים. סדקים גדולים מכניסים מים! יש למלא הסדק בחומר איטום. חורים בקירות, חורים סביב צינורות במעקה הגג, סביב כניסת כבלים לבית וכד' יש לאטום היטב.
 6. גגות מרוצפים – יש לבדוק מרזבים ולבדוק את מצב הרובה שבין האריחים. האם בדקתם שאין חפצים מיותרים על הגג? אם כן זה הזמן לפנותם.
 7. הדוד והקולטים – יש לנקות את קולטי השמש. זה יעזור ביעילות שלהם בימי החורף. התקינו טיימר לדוד כדי לחסוך בחשמל (לא תצטרכו לזכור לכבות את הדוד). תעשו בדיקה לדוד המים החשמלי, האם הוא עובד ואינו נוזל?
 8. בדיקת מתקנים על הגג וסגירת סוככים ושמשיות – יש לבדוק שהכל מוכן לרוחות העזות של החורף.
 9. בידוד – זה הזמן לבדוק איך אפשר לשפר את הבידוד בקירות ובגג. כמובן יש לפנות לאיש מקצוע. בגג רעפים הפתרון יכול להיות הוספת שכבת צמר סלעים, בגג שטוח – הוספת שכבת קלקר ועליה חצץ. בקירות – טיח תרמי או עיבוי הקיר מבפנים והוספת בידוד בכל מיני שיטות.
 10. מריחת סילרים – סילר הוא ציפוי שקוף דוחה מים אך נושם, העוזר לאטום את הקיר או את המשטח המרוצף (בד"כ מיישמים על טיח או על אבן). המים מחליקים על המשטח ואינם חודרים.
 11.  

כעת כל מה שנותר הוא להדליק את הקמין, להכין איזה עוגה ריחנית ולהתרווח על הספה…

 

שתפו

Call Now Buttonחייגו עכשיו